II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár Fiókkönyvtára

Rendhagyó irodalomóra ismét!!

Február végén három alkalommal rendhagyó magyar irodalom órát tartottunk a 6. osztályos tanulókkal, Arany János: Toldi című elbeszélő költeménye alapján. „Toldi kicsit másképp”-ez volt a jelmondatunk. Az első foglalkozáson az online Petőfi Múzeumban barangoltak a gyerekek, s ehhez kapcsolódóan oldottak meg feladatokat. Itt az okostelefonjuk segítségével dolgoztak. A második találkozásunkkor Toldi márkát terveztek, és fogalmazást írtak arról, hogy milyen lenne Toldi a 21. században? Mi lenne a foglalkozása, családja, miért lehetne példakép? Az utolsó alkalommal activity játékkal mérték össze tudásukat Toldival kapcsolatban. Ügyesen dolgoztak a gyerekek és élvezték a rendhagyó órákat.

Rendhagyó irodalomóra

November 29-én és 30-án folytattuk a rendhagyó irodalmi órákat az 5. osztályos tanulókkal. Online irodalmi barangoláson vettek részt a Petőfi Múzeumban, ahol sok érdekes dolgot megtudhattak a költőről.Kedden versmondó versenyt és olvasás versenyt is tartottunk a János vitéz kapcsán. Illusztrációkat is készítettek az elbeszélő költeménnyel kapcsolatban. Ügyesek voltak a gyerekek, gratulálok nekik!

MESE HABBAL

Kedves olvasók! Könyvtárunk kapcsolódott 2020-ban Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek„Az én könyvtáram”EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 számú mintaprogramhoz. A 2021. első félévében a Mese habbal c. program megvalósításán dolgozunk a Járdánházi IV. Béla Általános Iskola 5. osztályos tanulóival. A program célja, a tanulók csoportban dolgozva saját mesét írnak, illusztálják, majd könyv formájában megszerkesztik. Az első modul címe. Hol volt, hol nem volt, maga a mese. Itt a mesék jellemzőivel és a meseírással foglalkoztak a gyerekek. A foglalkozásokat május 13-án és 14-én tartottuk meg. Mind a négy csoport remek mesét írt.

IV. Béla Napok

A Járdánházi IV. Bála Általános Iskola az EFOP 3.1.5. projekt keretén belül a Járdánházi Könyvtárral együttműködve a IV. Béla napok alkalmából online olvasóversenyt rendezett, amelyben a szomszédos általános iskolák , az Arlói Széchenyi István Általános Iskola és a Borsodnádasdi Móra Ferenc Általános Iskola 3. és 4. osztályos tanulói is részt vettek.

A 3. osztályos kategória győztesei:

1.helyezett: Vámos Emese /Arlói Széchenyi István Általános Iskola/

2. helyezett: Bari Kitti /Arlói Széchenyi István Általános Iskola/

3. helyezett: Oláh Bence /Járdánházi IV. Béla Általános Iskola/

A 4. osztályos kategória győztesei:

1. helyezett: Horváth Olívia /Járdánházi IV. Béla Általános Iskola/

2. helyezett: Lázár Elvira Izolda /Borsodnádasdi Móra Ferenc Általános Iskola/

3. helyezett: Váradi Marica /Arlói Széchenyi István Általános Iskola/

A Föld Napja alkalmából rendezett on-line események

A Járdánházi IV. Béla Általános Iskola a Föld Napja alkalmából mind a felső, mind az alsó tagozatos tanulók részére on-line pályázatot hirdetett.

A felső tagozatos tanulók fotópályázaton vettek részt. Remek munkák születtek. Két kategóriában érkeztek a fotók: természetfotó, és kreatív természetfotó.

Természetfotó kategóriában a következő eredmények születtek:

1. helyezett: Zay Dorina 7. osztály

2. helyezett: Hamar Zalán 7. osztály

3. helyezett: Meskó Leila 5. osztály

A zsűri különdíjban részesítette: Meskó Ferenc 8.a. osztályos, Vasharapó Jázmin 5. osztályos, valamint Kulcsár Zsolt 8.a. osztályos tanulót.

Kreatív természetfotó kategóriában:

1. helyezett: Bari Szebasztián 8.a. osztály

2. helyezett: Váradi Boglárka 6. osztály

3. helyezett: Jászberényi Amina Kira 6. osztály és Nyírő Gergő Bálint 8.a. osztály

Az alsó tagozatos tanulók részére rajzpályázat került meghirdetésre. Szép munkák érkeztek.

1. helyezett: Pusztai Zsanett 3. osztály

2. helyezett: Vrabik Viktória 3. osztály

3. helyezett: Balázs Ádám 3. osztály és Lázár Ádám 3. osztály

Nagy-Sándorné Virág Anna

Internet Fiesta

Könyvtárunk idén is kapcsolódik az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében megrendezésre kerülő Internet Fiestához. A programsorozat egyik fő témájához a Digitális tanuláshoz csatlakozunk, A feladatok, a tanulási folyamat játékosítása témakörben.Elsősorban a felső tagozatos tanulókat szólítanám meg.Osztályonként küldök egy linket, amellyel a WordWall interaktív program segítségével a tananyaghoz kacsolódóan oldhattok meg feladatokat.

5. osztály: Ki írta a János vitézt? Kvíz https://wordwall.net/…/irodalom/j%c3%a1nos-vit%c3%a9z

6. osztály: Melyik énekben volt? Arany János: Toldi Kvízhttps://wordwall.net/…/iro…/melyik-%c3%a9nekben-volt-1-6

7. osztály: Jókai Mór: A kőszívű ember fiai Kvízhttps://wordwall.net/…/irodalom/cicamagyarnyelvesirodalom8

8. osztály: Ady, Juhász, Kosztolányi Játékos kvízhttps://wordwall.net/…/ady-juh%c3%a1sz-kosztol%c3%a1nyi

Arra kérlek benneteket, hogy mikor válaszoltatok a kvízkérdésekre, az utolsó oldalt, a ranglistát a pontszámotokkal, az idővel fotózzátok le képernyőfelvétellel, és küldjétek el nekem messengeren!

A képernyőfelvételeket kérem március 24-ig eljuttatni hozzám!Kellemes játékos tanulást mindenkinek!

Nagy-Sándorné Virág Anna

Rendhagyó irodalomórák!!