Köznevelési munkarend változás – normál oktatás 2021.05.10-től

Tisztelt Szülők, Gondviselők!

A Kormány 233/2021. (V. 6.) Korm. rendelete
a védelmi intézkedések lépcsőzetes feloldásának negyedik fokozatára tekintettel a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedéseket szabályozó kormányrendeletek módosításáról

Figyelemmel arra, hogy a köznevelési intézményekben, a szakképző intézményekben, valamint a felnőttképzésben a rendes oktatásra történő visszatérésről és az óvodákban elrendelt rendkívüli szünet megszüntetéséről szóló 177/2021. (IV. 15.) Korm. rendelet alapján a köznevelési intézmények és a szakképző intézmények valamennyi évfolyama 2021. május 10. napjától rendes munkarendben működik.

A digitális munkarend tehát mind az alsó, mind a felső tagozat számára befejeződik. 2021.05.10. napjától a megszokott rendben folytatódik az oktatás – nevelés.

A járványügyi szabályok betartás továbbra is fontos feladat.

  • Belépéskor minden esetben a hőmérséklet mérése és a kézfertőtlenítés kötelező.
  • A közösségi terekben a maszk használata kötelező.
  • Beteg (bármilyen időszakos betegségről is legyen szó -nátha, fejfájás, hasmenés, stb.-) gyermek az intézményben nem tartózkodhat. Amennyiben az intézmény bármely dolgozója betegségre utaló jelet észlel, köteles jelenteni az intézmény vezetőjének, aki haladéktalanul értesíti a szülőt, szükség esetén gondoskodik a gyermek orvosi ellátásáról.

A Kazincbarcikai Tankerület döntése alapján, az iskola területén működő büfé hétfőtől nyitva tarthat.

A digitális oktatás támogatására kiadott tableteket a szülők haladéktalanul vissza kell, hogy juttassák az iskolába.

Továbbra is lehetőség van, arra, hogy a szülők a járványhelyzetre való hivatkozással gyermekük részére felmentést kérjenek a normál (jelenléti) oktatás alól. Az alsó tagozatos szülők akik 2021. 05.08. napig kérték a felmentést, azt meghosszabbíthatják. A felső tagozatos tanulók részére is adott a lehetőség 2021.05.10-től.

Amennyiben a szülő kéri a felmentést:

A tanuló digitális munkarendben megszokott feladatait nem kapja tovább. A pedagógusok az e-Kréta rendszerben rögzítik a tanórai anyagot és a házi feladatot. A tananyag feldolgozása, a házi feladat elkészítése a tanuló és a szülő közös felelőssége.

A tanuló hiányzása igazoltnak minősül, de beleszámít a már ismert 250 órás összhiányzásba. Amennyiben a tanuló eléri a 250 órát, a tantestület dönt arról, hogy az addig megszerzett jegyei alapján értékeli, vagy osztályozó vizsgára engedi, vagy évismétlésre kötelezi.